Noc s Andrsenem

foto 1 článekKaždým rokem probíhá na naší škole krásná akce s názvem „Noc s Andersenem“. Ani letos tomu nebylo jinak. 43 dětí z třetích až pátých tříd přespalo ze čtvrtého na pátého března ve škole a během večera se seznámili s knihou Malý princ.

Po příjezdu do školy se ubytovali a vylosovali si jednotlivá družstva, ve kterých pak po celou dobu plnili jednotlivé úkoly. Po úvodním luštění tajenky, ve kterém zjistili téma večera se zaposlouchali do povídání Anežky Švrčkové, která si připravila prezentaci o spisovateli Antoine de Saint-Exupérym.

Děti se během několika následujících hodin hravou formou seznámily s hrdiny knihy Malý princ. Po třídách byly nachystány úkoly, se kterými se museli společně popasovat . Na jejich plnění dohlíželi studenti druhého stupně. Děkuji jim velmi za pomoc při organizaci a za práci s dětmi. Po splnění 9 zapeklitých úkolů jsme se pustili s chutí do úžasné večeře, kterou pro nás připravila Maruška Polochová z kuchyně MŠ. Uchlácholeni výborným gulášem jsme se pustili tentokráte do putování po jednotlivých planetách. V tělocvičnách i na chodbách, opět za dohledu studentů, si zaběhali, zahráli na krále, lampáře či výhybkáře. Znaveni se pustili do druhé večeře, kterou nám ochotně ukuchtila Lucie Pánková. Bábovky i pomazánky mizely s rychlostí blesku. Po pohádce se uložili k spánku do jednotlivých tříd. Bylo slyšet nejenom smích, povídání, ale i chrupkání nejmenších.

Děti jsou nezmaři. Sice se moc dlouho neprospaly , ale budíček opravdu nepotřebovaly. Již od 7 hodiny ranní všichni vesele pobíhali. Po snídaní se ještě naposledy proběhli školou a posbírali pro své družstvo bonusové body Po deváté hodině jsme zhodnotili klání jednotlivých družstvech a vyhlásili vítěze. S úsměvem na rtech a únavou v očích jsme se rozloučili se všemi dětmi i studenty.

Velmi děkuji za pomoc při organizaci Noci s Andersenem Lucii Pánkové, Dáši Vepřekové, Klárce Buzkové, Radaně Hlisnikovské a Janu Polomíkovi. Všem, kdo se podíleli na přípravách upřímně děkuji.

Za přípravný tým Vendula Chodurováfoto 2 článek

foto 4

Jedním z úkolů bylo i vymyslet báseň na téma Malý princ.

Ukázky jednotlivých básní :

1.Malý princ cestoval po vesmíru,

jeho mapy jsou na míru.

Princ a lišák cestují,

do bločku si malují.

Princ potkává dobré i zlé

na vše už nikdy nezapomene.

2.Malý princ rád cestoval

až za svým snem se dostal.

Na nebi po hvězdách plul

až za svou růži doplul.

Hodně dlouho slavili,