Noc s Andersenem – podruhé

Dne 31. 3. se jako každý rok konala noc s Andersenem. V 17 hodin začal celý program, kdy se děti prvně rozlosovaly do skupinek. Ihned po rozlosování děti po škole hledaly kartičky, jejichž znaky a písmena doplňovaly  do tajenky, díky které zjistily téma celého večera. Téma bylo Staré řecké báje a pověsti.

Mezitím, co děti řešily křížovku, žákyně 6. a 8. ročníků si připravovaly ve třídách stanoviště.

Bylo vytvořeno 10 skupin, které se po daném časovém limitu střídaly. Jakmile děti splnily všechny úkoly, odebraly se do učebny IC na vyhlášení výsledků. Po večeři děti plnily další úkoly, v kterých prokazovaly svou fyzickou  zdatnost.

Po ukončení aktivit se děti vydaly do tříd, kde měly přespávat. Převlékly se do pyžama, vyčistily si zuby a poté učitelé četli pohádky z rozhlasu. Ráno po snídani jsme uklidili třídy a na děti čekalo vyhlášení celkových výsledků a věcné ceny. Myslím si, že se dětem celá akce moc líbila a úkoly plnily s velkým nadšením. Sama jsem se jako mladší žákyně těchto akcí zúčastnila a ráda na ně vzpomínám.

Nikol Valasová