(NE)PODAŘENÝ VÝLET

V pondělí ráno panovala v 8. B napjatá atmosféra. Čekali jsme, jak dopadne testování, protože jsme se chystali využít této příležitosti a vyrazit do kina. Po zkontrolování antigenních testů zavládla úleva, všichni byli negativní! Hodinová cesta autobusem do Ostravy proběhla v pohodě, těšili jsme se, že už brzy zasedneme do měkkých sedaček v kině a zhlédneme film jinak než doma v obýváku.

Při vstupu do Karolíny nás překvapila vánoční výzdoba, která podpořila naši výbornou náladu. Občerstvili jsme se, vytipovali vánoční dárky (někteří i nakoupili 😊) a pospíchali ke vstupu do kina, abychom včas koupili lístky. Jaké bylo naše zklamání, když nám paní pokladní oznámila, že nás dovnitř nepustí, protože nemohou uznat naše potvrzení o negativních výsledcích testů.

Děti se však rychle vzpamatovaly a ukázaly, že se dokáží vyrovnat i s nepříjemnou skutečností. Nakonec jsme se společně shodli, že i tak se nám výlet moc líbil. Děti se mohly zase jednou podívat mimo školní lavice, strávily spolu chvilky napětí, očekávání i zklamání, ale dokázaly si i v této situaci najít něco pozitivního, což je v dnešní době velmi důležité.

Děkuji dětem z 8. B i jejich rodičům.

Dana Bednářová