Nenech to být!

Vážení rodiče, přátelé školy, žáci, naše škole se připojila k ostatním školám v republice v boji proti šikaně prostřednictvím internetového systému – Nenech to být!

“Nenech to být – NNTB“ je internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování dětí z kolektivu na školách po celé ČR pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. I když je šikana strašákem každé školy, nezavíráme před ní oči. Škola má vytvořený plán proti šikaně, zpracované postupy řešení šikany. Bezpečí všech žáků i pedagogů považujeme za prioritu prevence. Učíme děti řešit spory a problémy asertivně. Přes veškerou naší snahu se agresivní chování mezi dětmi objevuje. Pro nás je velmi důležité objevit tyto projevy ještě v zárodcích, neboť jenom tak je velká pravděpodobnost rychlého vyřešení problémové situace s nejmenším dopadem škod na dítě.

Přesto, že máme ve škole anonymní e-mailovou schránku důvěry sos-raskovice@seznam.cz , jsme možnosti nahlášení agresivního až šikanujícího chování žáků k sobě či pedagogům rozšířili o další platformu internetového systému bojujícího proti šikaně. (podívejte se na www.nenechtobyt.cz) Výhodou tohoto systému je to, že je zcela anonymní. Dává tak možnost o problému informovat i dětem, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, a nejen proti šikaně tak bojují stylem, který je pro ně naprosto přípustný. Zároveň po nich tento systém nechce určení “agresora”, tudíž nejde ani o žalování. Druhá výhoda je v tom, že o problému je okamžitě informována proškolená osoba ve škole, která ví, jak postupovat a okamžitě reaguje a prošetřuje nahlášené sdělení.  Naši školu hledejte v nabídce škol pod ZŠ a MŠ Raškovice.