NEJEN OLYMPIONICI VYHRÁVAJÍ – I MY SKLÍZÍME ÚSPĚCHY!

V úterý 20. února se vydali žáci, kteří uspěli ve školním kole recitační soutěže, zabojovat také v obvodním kole, které proběhlo na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku. Za 3. kategorii (6. – 7. ročníky) předvedli, co umí, Pavla Hyrniková, Eduard Muroň a Daniela Uherková a za 4. kategorii (8. – 9. ročníky) Anna Gucká.

Na žácích byla po ránu vidět lehká nervozita a tréma, která na chvíli opadla při cestě na soutěž, pak se však vrátila. Není jednoduché se postavit před své konkurenty a předvést svůj nejlepší výkon. Žáci třetí kategorie získali nové zkušenosti, které snad zúročí v dalších recitačních soutěžích a podaří se jim uspět.

Za úspěchem se skrývá hodně práce, chuti a času, který se musí přípravě věnovat, což se vyplatilo soutěžící Aničce Gucké z devátého ročníku. Recitačních soutěží se účastní už od čtvrté třídy. V obvodních kolech se umisťovala na třetích a druhých místech a dále postupovala do kol okresních. Tentokrát se její úsilí opět vyplatilo. Předvedla, jak nejlépe uměla, dvě náročné a dlouhé básně a zvítězila. Umístila se na nejvyšší příčce a bylo vidět, že ji 1. místo opravdu velmi překvapilo a potěšilo. Soutěžících v této kategorii bylo 17, všichni se velmi snažili, ale naše Anička byla nejlepší. Zaslouží si velké poděkování a gratulaci. J 14. března se zúčastní okresního kola a věřím, že ze sebe vydá opět to nejlepší.

Jsem velmi ráda, že jsem mohla její úspěch letos zažít, protože od příštího roku už bude zářit na jiné škole.

Simona Carbolová