NÁVŠTĚVA SŠ ŘEMESEL

Dne 3. 12. 2019 žáci 9. ročníku navštívili Střední školu řemesel ve Frýdku-Místku, kde se seznámili s učebními obory elektrikář, truhlář, instalatér, tesař a maturitními obory elektrotechnika a stavebnictví. Celé dopoledne bylo směřováno k dílčímu vyzkoušení připravených pracovních úkonů dle jednotlivých oborů. Žáci tak měli možnost poznat zajímavosti těchto oborů a vyzkoušet si svou zručnost při plnění zadaných úkolů. Odměnou jim byly zhotovené předměty, které si sami vyrobili.

Učitel stavebního oboru Ing. arch. KALLER Bohdan, seznámil naše žáky s tvorbou informačního modelu budovy v 3D prostředí, v grafickém programu ArchiCAD, což se jim velmi líbilo. Také učitelé odborného výcviku jednotlivých oborů se žákům věnovali s velkým nasazením. Představili žákům jednotlivá pracoviště, kde měli příležitost sami uchopit jednotlivé dílčí procesy oborů a využily toho s velkou chutí. Dostali do rukou nástroje, které dosud nepoznali a sami mohli vyzkoušet pájení elektrických obvodů. Poznali zajímavosti těchto oborů a nadchli se pro výsledky své práce. Každému z oborů se od žáků dostalo velkého obdivu.

Děkujeme touto cestou studentům, kteří naše žáky provázeli, učitelům za příjemné aktivity, které si pro nás připravili a vedení školy za umožnění náhledu do odborného výcviku i možnosti vyzkoušet si práci v profesích, které tato škola nabízí.

Martina Luxová