MISTROVSTVÍ ŠKOLEK

V úterý 30. ledna 2018 proběhlo první mistrovství školek v rámci regionu Slezská brána. Mistrovství se zúčastnilo celkem 7 školek – MŠ Paskov, MŠ Řepiště, MŠ Sviadnov, MŠ Šenov, MŠ Žabeň, MŠ Raškovice a MŠ Vyšní Lhoty. Pořadatelem byla ZŠ a MŠ Raškovice. S organizací pomáhali žáci osmých tříd, kteří se ujali jednotlivých školek a také si pro děti připravili stanoviště.

Děti závodily ve slalomu, štafetě, střelbě na cíl, hodu do branky, atd. Celkem jsme měli připraveno 11 stanovišť. Po příjezdu se děti převlékly, seznámily se s organizací celého závodu. Děti přišel přivítat i pan starosta Raškovic Jirka Blahuta, předseda Slezské brány Petr Baďura a naše paní ředitelka Hanka Kachtíková. Všichni výše jmenovaní dětem popřáli mnoho úspěchů v disciplínách a pak již jsme se vrhli na soutěžení

Každá školka dostala účastnický list a všechny děti obdržely medaile. První tři družstva si ještě odvezla poháry. Akce se moc povedla a všem se velice líbila. Už dnes se děti těší na příští ročník.

I když vítěz je jen jeden, tak nikdo neodcházel smutný, neboť každý, kdo se zúčastnil, tak byl pro své učitele vítězem.

Chtěli bychom moc poděkovat žákům osmých tříd, kteří se podíleli na bezchybné organizaci celého mistrovství a svou prací pomohli k hladkému průběhu celého závodu. A nemůžeme s poděkováním zapomenout ani na naši milou Jarušku Dankovou, která si vzala na starosti bufet a vše zde skvěle organizovala.

Pořadí školek:

1. místo – MŠ Paskov