MINIMATURITA S CERMATEM

Žáci 8. A se od začátku tohoto školního roku systematicky připravují na stále více se blížící přijímací zkoušky na střední školy. Vcelku pravidelně si zkoušejí testové otázky společnosti CERMAT se záměrem osvojit si jejich strategii.

Dne 8. března 2022 si žáci kromě další série testů vyzkoušeli „minimaturitu“, kdy pro každého byla připravena zkušební otázka, kterou si sami vylosovali. Cílem bylo na dané téma říct co nejvíce informací. (Mezi některými okruhy byla například podstatná jména, zájmena, slovesa, neohebné slovní druhy, podmět a přísudek, přívlastek a předmět, literární formy, Karel Jaromír Erben a jeho balady či nářečí v České republice.)

V neposlední řadě byli všichni seznámeni s publikací „Testy 2021/2022 z českého jazyka pro žáky 9. tříd ZŠ,“ jež patří mezi jedny ze základních přípravných materiálů pro průpravu na jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Mimoto byla zmíněna problematická témata z učiva českého jazyka, na která se budeme v následných týdnech zaměřovat.