McDonald´s cup

Dne 28. dubna 2017 proběhlo na naší škole okrskové kolo v kopané McDonald´s cup pro žáky 4. – 5. ročníku. Turnaj se konal za účasti čtyř mužstev z okolí Frýdku-Místku. Konkrétně přijely týmy Kozlovic, Dobré a Bašky. Hrálo se systémem každý s každám a všechna utkání byla hrána 2 x 10 minut.

Naše družstvo předvedlo skvělou formu a dobré herní vlastnosti a po zásluze vyhrálo všechny zápasy a postoupilo tak do okresního kola, které se konalo dne 9. Května ve Frýdku-Místku na stadionu Válcoven plechu. Zde se naši borci postupně ve skupině utkali s týmy z 5. ZŠ, která nás porazila 1:0, kdy jediný gól padl z penalty těsně před koncem, druhý zápas s Fryčovicemi jsme vyhráli 3:1 a o postup jsme nakonec bojovali s týmem z Návsí, který jsme nakonec porazili 1:0.

V semifinále jsme narazili na tým z Třince a po porážce 1:0 jsme se nakonec museli spokojit se zápasem o třetí místo. Zde jsme sehráli utkání s týmem z Frýdlantu, Komenského a po zásluze vyhráli 2: 0, celkově jsme tak v okresním kole obsadili krásné 3. Místo, což není na postup, ale jistě si to zaslouží uznání.

V obou kolech nás reprezentovali tito žáci: Šimon Pohludka, Vojtěch Ochman, Jáchym Foldyna, Marek Pokorný, Tomáš Velčovský, Filip Čapčuch, Martin Matloch z 5. B, Robin Foldyna, Dominik Dorociak z 5. A a Filip Sikora a Jan Čagala ze 4. B. Děkujeme za bojovnost, za účast a gratulujeme k úspěchům.

Na úspěch svých starších spolužáků se pokoušeli navázat i mladší žáci, kteří se taktéž účastnili turnaje v McDonaldś cupu v kategorii A, žáci 1. -3. třídy. Ti se vydali dne 4. května do Palkovic, kde se setkali s dalšími čtyřmi týmy, s nimiž postupně sehráli vzájemná utkání. Po velmi dobrých výsledcích a jediné prohře s týmem Kozlovic, která nás nakonec stála postup z prvního místa, jsme obsadili konečné 2. místo. Bohužel v náš neprospěch rozhodl výše zmíněný vzájemný zápas. Nicméně nám mladší žáci ukázali, že i v dalších letech můžeme počítat v kopané s dalšími úspěchy. A kdo z žáků nakonec vybojoval skvělé druhé místo?

Viktor Mach z 2. A, Rostislav Švrček, Michal Ručka z 2. B, Daniel Strnadel, Marek Michna, Jakub Gardoš, Giannis Tsitzas a Natálie Dvořáková z 3. B. I vám děkujeme za účast a skvělou hru a gratulujeme.

Marek Veselka