Mc Donald´s cup

Hodnocení Mc Donald´s cupu

Dne 12. května se naši fotbalově nadaní žáci ze 4. – 5. ročníku vydali do okresního kola McDonal´s cupu, na který se dostali díky vítězství v okrskovém kole v Palkovicích. Zde je čekalo dalších 7 soupeřů z ostatních okresů Frýdku-Místku.

Naše děti si vedly výborně a ve skupině obsadili první místo, když porazily celky z Nové Vsi, Třince a Návsí. Pak následoval semifinálový souboj s 11. ZŠ ve FM a i ten zvládly a vyhrály. Ve finále přišla na řadu sportovní fotbalová škola 5. ZŠ ve FM. Po rychle obdrženém gólu to vypadalo, že postup bude nad síly našich fotbalistů, ale dvě góly vývoj zápasu otočili a zaslouženě skončili na 1. místě, což jim zaručilo postup do krajského kola do Ostravy-Poruby.

Krajské kolo se uskutečnilo dne 17. května v Ostravě –Porubě na škole J. Šoupala, který vychovává mládež pro Baník Ostrava. Zde se naše děti střetly s vítězi dalších okresních kol z našeho kraje. Ve skupině jsme obsadili 2. místo, když jsme porazili školu z Nového Jičína. O postup do finále si to naše děti rozdaly s týmem Hlučína. Bohužel prohrály a musely se spokojit s utkáním o třetí místo. Zde už ovšem našim fotbalistům došli síly, a přestože v poločasu vedli 1:0, nakonec prohráli 3:1 a obsadili tak konečné 4. místo.

Naši školu reprezentovali tito žáci: Michal Málek, Tadeáš Chodura, Jiří Staroba, Bára Kotásková, Matěj Rozehnal, Ondřej Pohludka, Tomáš Velčovský, Filip Čapčuch, Jáchym Foldyna, Dominik Dorociak a Robin Foldyna. Děkujeme a gratulujeme.

Marek Veselka

McD16kr-15McD16kr-01McD16kr-02McD16kr-03McD16kr-04McD16kr-05McD16kr-06McD16kr-07McD16kr-08McD16kr-09McD16kr-10McD16kr-11McD16kr-12McD16kr-13McD16kr-14