MALÁ CHARITA 8. B

V hodinách občanské výchovy jsme se v prosinci zabývali tématem solidarita, dobročinnost… Aby nezůstalo jen u teorie, rozhodli jsme se podniknout něco praktického, co by udělalo radost i jiným. Už před dvěma lety jsme v adventním čase připravili dárky pro děti ze sociálně slabých rodin a letos jsme se k tomu opět vrátili.

Také nás zaujaly příběhy zdravotníků pracujících na covidovém oddělení, ke kterým se někteří lidé chovají neuctivě až agresivně. Protože jsme chtěli vyjádřit, že si jejich práce vážíme a že je podporujeme, rozhodli jsme se jim dodat energii nějakou dobrotou. Děti samy nebo s rodiči a babičkami napekly slané i sladké moučníky, zabalily cukroví a v úterý jsme vyjeli do frýdecké nemocnice.

To by nebyla naše třída, aby se nám něco při cestování nepřihodilo. 😊 Ve Skalici jsme museli vystoupit z autobusu a kus cesty jít pěšky na jiný spoj, protože silnice byla nesjízdná. Vybalili jsme tedy část pohoštění pro zdravotníky, občerstvili řidiče autobusu i mladé policisty, kteří řešili nehodu na cestě.  Nakonec se nám podařilo dojet až do Frýdku, dorazit i do nemocnice, kde si sympatické sestřičky převzaly nejen buchty a cukroví, ale i naše velké poděkování a přání klidného prožití Vánoc.

Děkuji moc dětem z 8. B i jejich rodičům za zapojení se do této akce, kterou jsme společně s osmáky nazvali ,,malou charitou”. 😊

Dana Bednářová