LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2022

V termínu 14. 2. – 18. 2. 2022 proběhl na naší škole lyžařský výcvik na Kohútce. Lyžařského výcviku se účastnili žáci sedmých a osmých ročníků v doprovodu učitelů.

O organizaci lyžařského zájezdu a první, nejlepší družstvo, se starala paní učitelka Markéta Juřicová, druhé nejlepší družstvo a funkci zdravotníka zastávala paní učitelka Lucie Adamová. Družstvo snowborďáků měl pod dohledem pan učitel Merta, třetí družstvo dostal na starost Vojta a posledního čtvrtého družstva se ujal pan asistent Jirka Klich.

Sněhové podmínky a sjezdovky byly dobré, takže denní lyžování probíhalo skvěle. Děti si úžasně zalyžovaly a něco nového se naučily. Každým dnem dělali lyžaři svým instruktorům na svahu radost, neboť dosahovali neskutečných pokroků a poslední den již všichni bez problémů sjížděli modrou i červenou sjezdovku.

Největší pokrok udělaly děti, které stály na lyžích a snowboardu poprvé a i přesto se naučily skvěle lyžovat i základy bezpečnosti na sjezdovce, a tak mohli být pasováni všichni účastníci na lyžaře nebo snowborďáky.

Večerní programy probíhaly formou her a soutěží pod dohledem učitelů. Ve středu byla dokonce večerní bojovka venku, kterou si připravil Vojta s Davidem. I když drobně mrholilo, přesto všichni hru zdárně zvládli.

Obešli jsme se naštěstí bez větších úrazů, jen paní učitelka Adamová po večerech mazala bolavá kolínka a zápěstí. Naštěstí jsme se ve zdraví vrátili v pátek ke škole. Byly jsme unavení, ale vylyžovaní a plni nových zážitků, na které budeme jistě ještě dlouho vzpomínat.

Kdybych měla tento lyžařský výcvik charakterizovat jedním slovem, řekla bych „NEZAPOMENUTELNÝ“.

Markéta Juřicová