Lyžařský výcvik

Ve dnech 27. 2. 2017 – 3. 3. 2017 proběhl na naší škole lyžařský výcvik ve ski areálu na Bílé. Zúčastnilo se jej 52 dětí z šestých a sedmých tříd v doprovodu pana učitele Veselky a Davida Merty, paní učitelky Šamánkové a Juřicové.

V pondělí ráno, jsme se nasoukali do autobusu, za doprovodu některých rodičů a vyjeli jsme směr Bílá. Ubytovali jsme se v areálu středního odborného učiliště, kde jsme zabrali 3. a 4. patro.

Po vybalení věcí jsme se vydali na oběd, který nám všem moc chutnal a odpoledne jsme se plni sil a energie vydali na svah. První družstvo, pod vedením pana učitele Veselky a druhé družstvo, pod vedením paní učitelky Šamánkové, vyrazilo na severní sjezdovku. Třetí družstvo, pod vedením paní učitelky Juřicové a družstvo snowboardistů, pod dozorem Davida Merty, se vydalo na jižní sjezdovku.

Na sjezdovkách se někteří seznamovali s lyžemi a snowboardem, zkoušeli si, jak jim to půjde na sjezdovce. Jiní ukazovali své dovednosti svým učitelům, ti je hodnotili a zvažovali další posun a možnosti jednotlivých družstev.

Večer se konal večerní program, kdy jsme se byli nuceni, vzhledem k velkému počtu dětí, rozdělit do dvou skupin – děti šestých tříd zůstali na 3. patře s panem učitelem Veselkou a sedmé třídy se přesunuly do klubovny ve 4. patře, kde měla připraven program paní učitelka Juřicová. Děti hrály hry, měly zábavný program, poznávaly se a bavily. Všichni jsme si to užili.

V úterý již se výcvik rozjel na plné obrátky. Třetí družstvo a snowboardisté se vydali autobusem na Mezivodí. Strávili jsme zde celé dopoledne. Děti se naučily jezdit na vleku a získaly první lyžařské dovednosti.

První a druhé družstvo jezdilo na severní sjezdovce na Bílé a prohlubovali lyžařské dovednosti a učili se nové prvky k vylepšení své techniky.

Po obědě již zůstala všechna družstva v lyžařském areálu Bílá. Ve středu a ve čtvrtek jsme pokračovali ve výcviku. Večer měly děti z jednotlivých tříd připravený program – různé hry, kterými se vzájemně bavily.

Ve čtvrtek pro nás přišlo zpestření v podobě cizinců, kteří si přijeli zalyžovat a strávit s námi příjemný čas i mimo školu. Ze dvou lyžařů a jednoho nelyžaře, se nakonec vyklubali tři začátečníci, což nám značně zkomplikovalo výuku. Nakonec se ale vše zvládlo ke spokojenosti nás všech. Odpoledne měli cizinci připravený program pro děti.

Večer proběhl karneval – děti se přestrojily do masek a předváděly krátkou scénku. Výsledkem bylo vyhlášení nejlepších masek. Zhodnotili jsme také celý lyžařský kurz, vyhlásili jsme nejlepší lyžaře jednotlivých družstev a následovala diskotéka.

Poslední lyžařské dopoledne jsme strávili všichni na severní sjezdovce a děti ve volných jízdách ještě pilovali techniku. Po obědě již čekal přistavený autobus, který nás všechny odvezl domů. Vraceli jsme se nabití novými zážitky, plni nových vědomostí, dovedností a s pocitem, že bychom si kurz klidně ještě o týden prodloužili.