LYŽAŘSKÝ KURZ

V termínu od 7. do 11. 1. 2019 se uskutečnil lyžařský výcvik ZŠ a MŠ Raškovice ve Ski Bílá v Bílé. Kurzu se zúčastnilo 33 žáků ze 7. ročníku, kteří byli ubytováni na lesnickém učilišti v Bílé. Žáci byli rozděleni do tří družstev podle svých lyžařských dovedností.

Každý den žáci absolvovali dopolední a odpolední program dle rozpisu na sjezdovce pod vedením pana učitele Marka Veselky, pana asistenta Davida Merty a lyžařského instruktora Vojtěcha Wojnara. Večer na ně čekal bohatý program v podobě společenských her s panem učitelem Veselkou a také dalšími hrami, které si vymysleli sami žáci, dále proběhl maškarní ples a ve čtvrtek i diskotéka.

Největší pokrok udělaly děti v týmu číslo tři, které na lyžařský výcvik přijely jako nelyžaři. Již po čtyřech dnech a někteří i dříve o sobě mohly hrdě prohlásit, že se staly lyžaři.  Děti z druhé skupiny si osvojily řezaný oblouk a rychlejší jízdu na svahu a žáci první skupiny poznali, jak je obtížné udělat carvingový oblouk. Nicméně všechny děti na konci lyžařského výcviku tvrdily, že u nich došlo ke zlepšení.

Počasí nám přálo, přestože nám během týdne připadlo asi 30 cm sněhu, jídlo na místním učilišti bylo skvělé, a tak se možná mohlo stát, že některé děti i přibraly 🙂

Součástí kurzu bylo bodování pořádku na pokoji. Je s podivem, že na prvních třech místech se umístili jen pokoje chlapců. Celkovými vítězi se stali Filip Bezruč a Vojtěch Kačmařík.

Jako nejlepší masku odborná porota vybrala masku „Fčeláka“, kterou si připravil Adam Skýpala.

Velká pochvala patří všem účastníkům lyžařského kurzu za dobré chování a příjemnou atmosféru, kterou si na kurzu vytvořili. Došlo i k vzájemnému sebepoznávání a prohlubování vztahů mezi žáky, což je dalším přínosem lyžařských kurzů, které se konají mimo školní zdi. A všichni si jistě vzpomenou na oblíbenou píseň: Láďo, Láďo, ……………………………………………. 🙂

Zpracoval: Marek Veselka