KYTICE LIDEM VÁZANÁ

Vybraní žáci 7. až 9. ročníků v pondělí 22. 1. 2018 navštívili, za doprovodu paní učitelky Muroňové a Carbolové, Divadlo loutek v Ostravě. Zhlédli představení souboru Bílá holubice spojující handicapované a zdravé tanečníky a herce, s nimiž vystupuje i naše bývalá žákyně Anička Bayerová.

Žáci, kteří nevnímali pouze hudební a herecké ztvárnění balad a zapojili i další smysly, si mohli povšimnout, že byl divadelní sál provoněn příjemnou vůní bylin.

Představení bylo plné napětí, krásné hudby, skvělých hereckých výkonů a tance. Karel Jaromír Erben by měl radost, že jsou jeho balady stále živé a přístupné nejen starším divákům, ale i žákům základních škol.

Žáci si připomněli dvě balady z dvanácti, a to tajemného Vodníka a nesmrtelnou Svatební košili. Byly propleteny dalšími Erbenovými verši, které obě balady krásně spojily a sjednotily v jeden celek.

Myslím, že si naši žáci odnášeli příjemný zážitek a měli radost, že obě balady poznali a slyšeli jim známé verše.

Simona Carbolová