KRAJSKÉ KOLO PŘESPOLNÍHO BĚHU

Ve středu 9. 10. 2024 se naše děvčata zúčastnila krajského kola v přespolním běhu. Děvčata musela projít tvrdým výběrem v okrskovém i okresním kole, kdy bylo potřeba postoupit z prvního místa, aby se dostala až do kola krajského.

Jely jsme až do Opavy a děvčata byla připravena dát vše do postupu na republikové kolo. Děvčata běžela neskutečně a po doběhu jsme jen tajily dech a napjatě čekaly, jestli to vyšlo, anebo ne, neboť i zde zaběhla famózně. Lucie Kohutová doběhla na druhém místě a Maruška Kročová, která celou dobu vedla peloton nakonec doběhla po těžkém boji v závěrečné rovince na čtvrtém místě. Ani další holky se nenechaly zahanbit a doběhly v první části závodu na 11. a 12. místě. Celkem běželo 6 škol a 36 závodnic.

Byl to závod družstev a rozhodovalo pořadí čtyř nejlepších závodnic. Holky nakonec součtem bodů skončily na krásném druhém místě a postup do republikového finále jim utekl jen o 3 body, kdy je porazil domácí tým z Opavy. Tento vítězný tým pochází ze sportovní školy se zvýšenou dotací TV a se zaměřením na atletiku.

Holky byly moc zklamané, že nevyšlo vysněné finále, neboť to byl nejtěsnější rozdíl v celém závodě. Jinde první a druhé místo dělilo mnohdy i dvacet bodů. Přesto je to neskutečný úspěch. Naše škola neměla v zásobě žádné atletky, a přesto se holky dokázaly probojovat až na kraj. Holkám moc gratuluji a budu doufat i těšit se, že si to snad taky zopakujeme někdy v příštích letech.

Složení družstva Marie Kročová (8. A), Lucie Kohutová (7. B), Antonie Svozilová (7. A), Barbora Huječková (7. B), Vilma Svobodová (6. A), Izabela Ruprechtová (6. A).