KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ Z ANGLICKÉHO JAZYKA

V úterý 11. ledna a ve čtvrtek 20. ledna se v jazykové učebně uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže z anglického jazyka. Tato soutěž se z důvodů covidové epidemie v minulém školním roce neuskutečnila a snad to byl ten důvod, proč jsme měli v prvním rozřazovacím kole tak hojnou účast.

Z jednadvaceti žáků postoupilo devět nejlepších do užšího finále, kde jsme zkoušeli schopnost žáků samostatně mluvit na zadané téma, použití správné výslovnosti a kompetenci pohotově reagovat na zadané otázky. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Obrovská konkurence v nynějším šestém ročníku vedla k vítězství Adama Hasníka (6. A). Na dalších místech se umístili Matyáš Tofel (6. B), Kamila Naji Hmoodová (6. C), Lucie Šebestová (7. B) a Oziáš Maňhal (6. A).

V kategorii osmého a devátého ročníku vyhrál Patrik Tošenovjan (8. B) a na dalších místech se umístili Martin Staroba (9. A), Matěj Kohut (9. A) a Šimon Jurga (8. B).

Všem zúčastněným žákům moc děkujeme za zájem a přejeme jim, aby se jejich jazykové znalosti neustále rozvíjely.

Lucie Adamová, Michaela Štenclová