Karnevalový bál dětí MŠ

Dne 24.2.2016 se v sále při restauraci Maryčka ve Vyšních Lhotách konal pro kluky a holky z raškovické školky karneval.

Děti si na svých maskách daly opravdu záležet. Při promenádě bylo tedy opravdu na co koukat. K vidění tu byla zvířátka všeho druhu /od žabiček přes kočičky, berušky, hlemýždě až po chobotnici/, rytíři a bojovníci se světelnými meči, piráti, indiáni, kovbojové, princezny i ledové královny Elzy, Karkulky, upíři, kouzelníci, modelka, sněhulák, sněhová vločka a dokonce i potápěč. Také někteří dospělí se nenechali zahanbit a převlékli se do kostýmů. Objevila se superžena, loupežník, trolové, retrokuchařky, pytle na odpad – dva modré na papír, dva žluté na plast a dva černé s plínou na hlavě na směsný odpad. Naši klauni, kteří měli vyhlásit nejlepší dospělou masku, si nevěděli rady. Nakonec podělili ceny, kterými byl 3 poukázky do Hospůdky u bobra a láhev červeného vína mezi všechny výše uvedené.

O správnou karnevalovou atmosféru se staral klaun Hubert se svou sestrou klaunkou Gabrielou Giganti. Měli pro děti připravenou pestrou škálu aktivit: větrání částí těla pomocí velkého padáku, promenádu masek, podbíhání pod lanem, tanec se stuhou, bublinkový tanec, tanec s rodiči, slalom s větrníky… Za stoprocentní nasazení ve všech činnostech pak děti odměnili tvarovacím balónkem.

Napětí v sále vzrostlo, když se začaly prodávat lístky do tomboly. Letos vyhrával opravdu každý los – když ne hodnotnou cenu, tak chutný bonbónek.

Myslím, že se letošní karneval opravdu vyvedl. Nebylo by tomu tak, kdyby nebylo rodičů, kteří přispěli svými dárky do tomboly, kteří napekli sladké i slané dobroty, kteří se aktivně podíleli na zdobení sálu, organizaci i závěrečném úklidu. Děkujeme.

Velký dík také patří sponzorům akce, kterými byli: Hospůdka u bobra, pekařství Pino, Marlenka a řezbářství Mikuš.

Tak už se těšíme, až si za rok zazpíváme: „ Karneval, to je bál!Hleď, abys ho nezmeškal“

Lenka Ševčíková

DSC_3667 DSC_3677 DSC_3685 DSC_3689 DSC_3705 DSC_3711 DSC_3716 DSC_3731 DSC_3742 DSC_3744 DSC_3755 DSC_3783 DSC_3804 DSC_3774 DSC_3807