KARNEVAL 2020

O pololetním čtvrtku 30. ledna 2020 proběhlo ve sportovní hale při ZŠ Raškovice masopustní veselí. Pro děti z 1. – 3. tříd byl připraven pestrý program pod taktovkou žáků 8. A a 9. A.

Karneval byl zahájen průvodem masek, po kterém následovaly aktivity na jednotlivých soutěžních a herních stanovištích. Žáci si tak vyzkoušeli skákání v pytli, sdružování v molekuly, míček na lžíci, hod na cíl, hádání večerníčků, zpívání, skládání vlaštovek, „židličkovanou“, poznávání předmětů v kouzelném pytli, zkoušení jídla nebo podlézání lana. Nechyběl následně ani tanec s oblíbenými písničkami.

Na závěr karnevalu proběhlo vyhlášení nejkrásnějších masek za každý ročník. Absolutním vítězem s největším počtem podařených převleků se stala třída 1. A. Na rozloučenou dostaly děti sladkosti, aby si den pololetního vysvědčení pořádně osladily. Akcí provázely žákyně Tereza Hýžová a Vanessa Strašilová (obě 8. A), které prokázaly značný moderátorský talent.