JARNÍ EKOPOBYT

Dne 4. dubna jsme opět po roce vyrazili s naším ekotýmem a paní učitelkami Naděždou Koperovou a Markétou Muroňovou na náš jarní ekopobyt, který se tradičně koná na chatě na Zlatníku. Po vybalení jsme se seznámili s novými členkami ekotýmu: Alenkou, Kájou a Deniskou z 3. A. Nejprve bylo na programu 7 kroků ekoškoly, které jsme podrobně probrali, aby naše nové členky věděly, o čem ekoškola vlastně je.

Do další práce jsme se museli posilnit, proto jsme ochutnali výborné buchty, které nám napekly maminky nebo my sami.

Druhým krokem ekoškoly je analýza, takže jsme se zamýšleli, co nás v naší škole těší a co je naopak třeba zlepšit. Chtěli bychom, aby se více využívaly v jídle naše bylinky z naší bylinkové zahrádky. Také jsme zjistili, že žáci stále špatně třídí papírové ubrousky, které nedávají do směsi, kde patří, ale házejí je do papíráků. Rozdělili jsme si role v jednotlivých oblastech ekoškoly a dohodli jsme se na plnění úkolů.

Jelikož jsme už dlouho pracovali vevnitř, šli jsme ven na sluníčko. Při našem aktivním odpočinku, jsme viděli staršího pána, který vozí dřevo. Rozhodli jsme se mu pomoct, tak jsme nosili a vozili dřevo. Aspoň nám dobře vyhládlo a s chutí jsme snědli oběd.

Po obědě jsme začali tvořit keramická srdíčka, která chceme věnovat našim seniorkám ke Dni matek.

Mezitím paní učitelka Muroňová s Edou a Péťou vyznačili fáborkami trasu v lese. Po našem tvoření nás tedy čekala procházka v lese, na které jsme hledali schovaná čokoládová vajíčka, a posledním úkolem bylo najít schovaný poklad.

Po této procházce jsme se pustili do úkolu z programu Recyklohraní, abychom získali pro naši školu další body. Poučili jsme se, co se stane s vysloužilými elektrospotřebiči, když je správně roztřídíme. Začali jsme vymýšlet a pracovat na deskových hrách. Pověřili jsme naše nejstarší členy našeho ekotýmu Edu a Petra, aby venku v ohništi rozdělali oheň a my si mohli opéct na večeři buřty a marshmellow. Večer nás čekala zábava, protože jsme si zahráli hry, které jsme vymysleli do Recyklohraní. Všechny se nám povedly. Každá z nich je originál. Ve škole je zalaminujeme a můžeme je hrát na našich schůzkách nebo pobytech. Také si je můžou zahrát děti v dalších třídách ke Dni Země.

Během pátečního dopoledne jsme zvládli domluvit se na tom, jak by měl vypadat společný Den Země – projektový den 16.4. Zahráli jsme si různé hry. Pak jsme uklidili chatu a šli ven na sluníčko. Pomohli jsme také pánovi douklízet dřevo.

Všem se nám na Zlatníku líbilo, užili jsme si to. Počasí nám tentokrát přálo. Už se těšíme na náš další pobyt. 🙂

Ekotým