Jak se rodí rodina? – výukový program pro 5.ročník

3. 5. 2019 proběhly v pátých třídách preventivní lekce, které jsou součástí  dlouhodobého výukového programu-Škola osobního života . Program lektoruje  Mudr. Fridrichová Marie, z Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě.  Cílem celého cyklu je inspirovat naše žáky k pozitivnímu pohledu na sama sebe, na lidskou důstojnost, lásku, manželství a ukázat pozitivní význam lidské sexuality ve vztahu lásky.  Výukové bloky se liší svým obsahem a jsou přiměřené věku žáků. Začínáme v pátých třídách tématem „Jak se rodí rodina„. Tento blok je  postaven na hraném příběhu dvojice, s animovanými pasážemi s miminkem a doktorem, kteří v diskusi pokládají  „základy sexuální výchovy“. Vysvětluje vznik a vývoj dítěte, zasazený do života mladé dvojice.