FLORBAL

A vše je naopak. Ve florbalu se dařilo hlavně starším žákům.

Po úspěchu žáků 6. – 7. ročníku v kopané se nyní kluci vydali dne 11. prosince 2018 na florbal do Frýdku-Místku na 7. ZŠ. Zde se postupně utkali s týmy z městských škol. Po výhře nad 8. ZŠ v poměru 2:0 a 4. ZŠ dokonce 8:0, přišly porážky od 7. ZŠ 2:0 a nakonec rozhodující zápas o druhé místo, kteří naši kluci nezvládli a prohráli 3:2 po velmi dobrém výkonu. Nakonec obsadili 3. místo.

Určitě jim patří velký dík za nasazení a bojovnost.

Naši školu reprezentovali tito žáci: Jan Waldermar Kožušník, Filip Čapčuch, Marek Pokorný, Alexandr Žižka, Jan Čagala,Vít Hrubiš, Michal Babulík, Robin Foldyna, Petr Jeník a Šimon Ochman.

Děkujeme za výkon a reprezentaci.

Týden předtím se uskutečnil v naší sportovní hale turnaj ve florbalu pro kategorii 8. – 9. třída. Naši chlapci se dvoukolově utkali s týmy z 6. ZŠ a 4. ZŠ. Po prvním kole jsme měli 4 body, jelikož jsme porazili tým ze „čtverky“, ale další zápas byla jen remíze se „šestkou“. Naštěstí se chlapci vzpamatovali a po druhém kole, kdy oba týmy porazili a předvedli velmi kvalitní hru a líbivý výkon si zasloužili postoupit do okresního kola z 1. místa, které se bude konat v lednu 2019.

Naši školu reprezentovali: Jiří Leščinský, Ondřej Stříž, Jakub Růžička, Jakub Velčovský, Matěj Rozehnal, Petr Gřunděl, Marek Pěgřím, Matyáš Ochman, Marek Šulc, Jiří Staroba, Ondřej Pohludka, Martin Sonnek. Díky za reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v následujícím kole.

Marek Veselka