FINANČNÍ GRAMOTNOST – 6. B, 7. B, 7. C

Ve čtvrtek 13. 6. měli žáci 6. B, 7. B a 7. C dvě hodiny finanční gramotnosti, které si pro ně připravili studenti Obchodní akademie F-M. Žáci byli rozděleni do skupin a postupně procházeli tři stanoviště.

Na 1. stanovišti jim Lída povídala o investicích, spořicích účtech a akciích. Do skupinky dostali částku 5000 Kč, kterou mohli vložit do akcií, na spořicí účet nebo do kryptoměn a sledovali, jestli jim částka rostla nebo klesala. Peníze mohli přelévat nebo zkusit hazard. Ten, jak zjistili, se však nevyplácí.

Na 2. stanovišti společně s Danielem řešili sedmáci rozpočet, příjmy a výdaje. A zjistili, co znamená rozpočet deficitní a přebytkový.

Na 3. stanovišti procházeli spolu se Soňou finančními nástrahami. Učili se rozeznávat podvodné a pravé zprávy. A jak nakupovat bezpečně na internetu.

Petra Novotná