EVIN PŘÍBĚH – BESEDA O ŠIKANĚ

Ve čtvrtek 7. 6. 2018 k nám přišla „Eva“ a povídala nám o šikaně, kterou si sama prošla. Naše kamarádka neumí řešit krizové situace a má problémy se začleněním do společnosti. Mluvila o svém dětství, o první škole, kde šikana začala. Myslela si, že vše vyřeší změnou prostředí, proto přešla na druhou školu. Problémy se však časem vrátily a prakticky pokračují do dospělosti.

V životě to měla těžké, její biologická rodina ji nechtěla. Náhradní rodina ji měla chvíli a pak ji opět vrátila do dětského domova. Až druhá rodina jí dala lásku a dodnes jí pomáhá zvládat její problémy.

Eva pro nás měla připravenou prezentaci, jak to vše začalo a jak daleko to až došlo. Začala se sebepoškozovat a řezat si kružítkem do ruky. Chtěla skončit se životem, ale naštěstí to dobře dopadlo.

MOC SE NÁM TO LÍBILO, BYLO TO SMUTNÉ A VELMI POUČNÉ.

žáci 5. A