EDISON 2019

Týden před jarními prázdninami na naší škole proběhl už poněkolikáté projekt Edison. Přivítali jsme tentokrát studenty z Tuniska, Indonésie, Indie, Gruzie, Jordánska a Číny.

Po uvítacím ceremoniálu byli stážisté umístěni do jednotlivých tříd, kde měli pro žáky připraven program. Žáci se dozvěděli různé zajímavosti, zkusili oblečení dané země a zatančili si národní tance. Stážisté rovněž navštívili Marlenku a letos se podívali i do automobilky Hyundai v Nošovicích.

V pátek proběhlo v tělocvičně velké loučení, kde zahraniční studenti rozdali poslední fotky a podpisy. V letošním roce jsme měli opravdu štěstí na aktivní studenty, kteří se dětem maximálně věnovali. Stážisté byli nadmíru spokojeni s ubytování v rodinách našich žáků, proto bychom chtěli ještě jednou všem rodičům moc poděkovat za pomoc. I přes velké kulturní rozdíly se nebáli otevřít svůj domov a poskytnout studentům zázemí i stravu. Díky nim mohl tento projekt vzniknout a alespoň na týden přiblížit svět našim žákům.

Michaela Štenclová