DVEŘE KNIHOVNY OTEVŘENÉ

Po prázdninové přestávce se dne 13. října 2017 třídy 8. A a 8. B opět podívaly do nedaleké obecní knihovny, ve které na ně čekal vzdělávací program na téma Píseň v literatuře pod vedením paní Marie Zemanové. V průběhu akce žáci představili své oblíbené písně a poté jim ve výkladu i ukázkách bylo představeno, kde se hudba a literatura setkávají. Kromě pohádek to byla rovněž lidová tvorba, tudíž žáci mohli srovnat například psanou a zpívanou Kytici Karla Jaromíra Erbena. Zajímavý byl rovněž poslech jedné z písní muzikálu Hamlet, jenž byl napsán na náměty Shakespearovy tragédie.

Naproti tomu třída 6. A se seznámila s knihovnou jako takovou, jejími pravidly i tím, co může dětem vlastně nabídnout. Aby toho nebylo málo, každý žák představil svou oblíbenou knihu, takže se všichni vzájemně inspirovali.