DRAVCI V NAŠÍ ŠKOLE

DRAVCI

IMG_8816

Ve čtvrtek 9.6.2016 proběhlo na naší škole představení dravých ptáků. I přes počáteční obavy se počasí naštěstí umoudřilo a mohli jsme si ukázky dravých ptáků vychutnat na fotbalovém hřišti.

IMG_9052

Jako první přišli na řadu děti z naší školky a první stupeň naší školy. Poté následoval program pro druhý stupeň.

Děti shlédly ukázky dravých ptáků, mohli si dravce nejen prohlédnout, ale mohli si je i pohladit a podívat se, jak dravci loví. Viděli jsme orla skalního a orla mořského, sokola stěhovavého, poštolku i spoustu druhů sov (výra velkého, sovu pálenou, puštíka bengálského). Největší úspěch měla nejmenší sovička sýc, kterou si pro nás sokolníci připravili.

IMG_9030

Své vystoupení doprovodili i vtipně zvoleným poučným výkladem, který se líbil jak dětem, tak učitelskému doprovodu.

Ukázek se také účastnili vybrané paní učitelky. Přistávali na nich dravci, prolétaly mezi nimi a dostali se k nim velice blízko. Naštěstí vše přežili jak dravci, tak i statečné paní učitelky. Zapojeni do ukázek byli i vybraní žáci, z řad dobrovolníků. I zde vše dopadlo dobře a děti si to náležitě užily.

IMG_8731               IMG_8953

Moc se nám to vše líbilo a moc se těšíme na příští návštěvu.

IMG_9120