Děti z MŠ na farmě

DĚTI Z MŠ NA FARMĚ

S dětmi ze třídy „Včeliček“ a „Motýlků“ jsme se ve středu 6. listopadu vydali na FARMU KRÁSNÁ. Majitelky farmy nás ochotně provázely celým areálem a seznamovaly se vším co k péči o skot patří. Prohlédli jsme si odchovnu telátek a stáje, kde na nás zvědavě pokukovaly kravičky, jalovice a býčci. Pro děti to byl velký zážitek vidět je takhle zblízka. Moc se nám líbila narozená telátka, která jsme si mohli pohladit. Dokonce jsme sledovali dojení krávy robotem. Bylo to neuvěřitelné jak vše zvládl bez pomocí člověka.

Dozvěděli jsme se čím se krmí dobytek, co je senáž či šrot. Děti si osahaly seno a slámu. Pozorovaly navážení krmení a převážení velkých balíků sena.

Prohlédly si různé zemědělské stroje, které farma využívá. Kluci i holky si vyzkoušely jaké je to sedět v kabině velkého traktoru.

Odcházeli jsme plni dojmů a zážitků. Konečně víme, jak to vypadá na farmě, jak se získává a zpracovává mléko a kravičku už známe jinak než jen z obrázku.

Děti na farmě dostaly CD, omalovánky, puzzle a knihy s úkoly – Poznáváme český venkov.

Paní Sysalové a p. Krhutové za vše moc děkujeme.

Zdeňka Hermanová