Den Stromů

DEN STROMŮ 2016

V úterý 25. 10. 2016 před podzimními prázdninami celá naše škola slavila společně svátek Den stromů, který se slaví ve více než 40 zemích celého světa. U nás tento svátek připadá na 20. října.

Ekotým v čele s paními učitelkami si pro jednotlivé třídy připravili program, který se poté realizoval. Ráno nás v rozhlase přivítala Liduška z ekotýmu a připomněla nám, co pro nás tento svátek znamená.

1. a 2. třídy se vypravily na vycházku a s lesním pedagogem, p. Ing. Kohutem se zábavnou formou učily poznávat některé druhy stromů a také si mohly vyzkoušet svoji sílu v přetahování lanem. Po příchodu zpět do školy děti výtvarně zpracovaly posbírané přírodniny a listy.

3.1.

1. třídy plnily úkoly z Recyklohraní (školní recyklační program pod záštitou MŠMT ČR, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení).

15.14.

1. A se věnovala našemu českému národnímu stromu lípě a 4. B našim raškovickým dubům. Sbírali informace, přírodniny, listy a vytvářeli plakáty k těmto stromům.

5.6.

5., 6. a 7. třídy vyráběly portfolia s tématikou strom. Každý třídní učitel si vylosoval nějaký druh stromu a s dětmi si připravoval materiál, informace a měli týden k rozmyšlení, jak bude jejich ,,kniha“ (portfolio, leporelo) o stromu vypadat. V úterý proměnili své myšlenky ve skutečnost a vznikly nám unikátní knihy o stromech – vrba jíva, ořešák, bříza, javor, jírovec,…

11.

12.

1. A vyráběla krmítka pro ptáčky na zimu. Povedlo se jim vyrobit 6 různých krmítek, které budou v nejbližších dnech instalovat na stromy v okolí školy a školky. 8.B instalovala vyrobené cedulky ke stromům, které se nacházejí v okolí školy.

7.den stromů foto

9.A šla zkontrolovat, jak jsou na tom stromy, které před třemi roky vysadili na Kršlích a připravují se přihlásit naše šestisetleté raškovické duby do soutěže Strom roku 2017.

Někteří z 9. B vyráběli ptačí pítka z keramické hlíny a někteří žáci pomáhali p. školníkovi s úklidem kolem školy.

9.10.

Den stromů jsme si všichni moc užili a už se těšíme, jak si na 2. patře prohlédneme vše, co jsme vytvořili.