DĚJEPISNÝ SEMINÁŘ NEJEN O LEGIÍCH A T. G. MASARYKOVI

Na středu 14. března 2018 si pro 5., 6., 7. a 8. ročník připravili učitelé dějepisu speciální seminář zaměřený na 1. světovou válku a vznik 1. republiky.

Program byl postaven na powerpointové prezentaci prokládané ukázkami historických filmových záběrů. Získané znalosti si žáci ověřili formou pracovních listů, které nebyly jen o faktografii, ale také o poznávání důležitých osobností spojenými s tehdy nazývanou Velkou válkou a prvními léty samostatného Československa.

Kromě toho si děti prohlédly dobové noviny i peníze, válečné odznaky či fotografie s Tomášem Garriguem Masarykem. Mladší ročníky si na závěr vyrobily československou, respektive českou vlajku a odnesly si tak ze semináře jeden ze symbolů české státnosti.