DĚJEPIS S KRONIKÁŘKOU OBCE

Za našimi žáky devátého ročníku zavítala dne 7. března 2018 kronikářka obce Raškovice Mgr. Anežka Nitrová, která mimo jiné na zdejší škole působila do roku 2007 jako vyučující dějepisu a anglického (ruského) jazyka.

Paní Nitrová dětem přiblížila historii obce a zároveň práci kronikáře, jež není vůbec snadná. Popsala tvorbu kroniky od sběru materiálu přes přípravy, realizaci záznamů, až po schvalování textů zastupitelstvem obce. Ve svém výkladu rovněž učinila exkurz do jednotlivých zaznamenávaných oblastí, např. školství, průmyslu, sportu, dění ve spolcích, atd.

Ve druhé části hodiny paní kronikářka názorně ukázala žákům zápisy, popsala některé fotografie i pohlednice a každý sám za sebe se mohl přesvědčit, jak dobře Raškovice zná. Děkujeme paní Nitrové za přínosnou hodinu dějepisu a těšíme se na další shledání.