Co dělat, když…

Vážení rodiče, co dělat v případě že?
1. dítě se ráno probudí s teplotou, rýmou nebo kašlem? V žádném případě jej neposílejte do školy!!! Ověřte důvod jeho stavu u lékaře.
2. vyskytne se přímo u vás v rodině člen s pozitivním testem na Covid 19? Informujte prosím školu. V případě, že máte nařízenu karanténu, je dítě řádně omluveno. Dítě se do školy vrací až po skončení karantény a negativní.
3. bohužel je pozitivní na Covid 19 dítě samotné? Ihned prosím informujte školu! 558425551, 558425556. Po kontaktování KHS a vyhodnocení situace bude dále určen postup, kdo z dalších dětí či pedagogů školy bude muset podstoupit testy, karanténu či léčbu. Škola po domluvě s KHS rozhodne, zda dojde k uzavření třídy, skupiny, školy atd.
4. v případě, že dítě ráno dojde do školy či školky a během dne bude postiženo teplotou, kašlem, rýmou? dítě bude izolováno od ostatních dětí a rodiče vyzváni k okamžitému vyzvednutí dítěte. Dítě se do zařízení vrací po ověření zdravotního stavu a doléčení. V akutním případě platí bod 3.
5. Informujte prosím třídního učitele o chronických onemocněních svých dětí. (alergie, astma… další projevy zaměnitelné s Covidem 19)

POZOR! V případě uzavření školy z důvodu výskytu nákazy či z důvodu preventivního opatření jsou žáci povinni se pravidelně vzdělávat individuální formou, která bude stanovena školou dle individuálních a aktuálních podmínek.

Během prvního pololetí se budou konat jen akce související s obsahem školního vzdělávacího programu. Další nezbytně nutné aktivity proběhnou za podmínek, že o všech budou rodiče informování a vyzvání k ověření souhlasu s účastí jejich dítěte na akci.