ČARODĚJNICKÝ TÝDEN V MŠ

Poslední dubnový týden je v naší mateřské škole už potřetí inspirován lidovými tradicemi. Děti si ho i tentokrát hodně užily. Seznámily se svátkem Pálení čarodějnic, který v nich probouzí fantazii a tvořivost. Četli jsme si čarodějné pohádky, příběhy, tančili, zpívali písně a cvičili po čarodějnicku. V každé třídě paní učitelky dětem nabízely rozmanité aktivity a tvoření. Dokonce ve třídě “ Včeliček“ si s absolventkou umělecké školy BcA. Vendulkou Brtusovou z Pražma namalovaly čarodějnice. Podařily se úžasné obrázky, kterými jsme vyzdobili školku.

A už je tady očekávaný pátek, kdy se školka proměnila v Čarodějnou školku. Rodiče přivedli své malé čaroděje a čarodějky v nápaditých kostýmech. Dovedete si pak představit ten čarodějnický rej.

Ihned při vstupu museli zvládnout zkoušku odvahy a poté byli zařazeni do tříd “ Pavouků“, „Ropuch“ a „Potkanů. Na ukázku k pozorování donesl pan Horečka  ve sklenicích červy, cvrčky a kobylky.

Odpoledne jsme odletěli společně s rodiči na 3. ČARODĚJNICKÝ SLET, který se konal u Hospůdky u bobra. To byla ale účast! Létalo se tady na koštěti, prolézalo pavučinou, lovilo se havěť, skládalo se puzzle a podle předlohy pavoučkové z barevných PET vršků. Za splnění úkolů se odměňovalo sladkostmi a obrázky. Nechyběl ani ohýnek, na kterém jsme si opekli chutné špekáčky.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na vydařeném průběhu celé akce.