BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA 2017/2018

Téma biologické olympiády v letošním školním roce je opět velmi zajímavé a rozsáhlé: pohyb živočichů i rostlin, také mikroorganismů a buněk. Školního kola se zúčastnilo celkem 18 žáků ve dvou kategoriích. Jejich úkolem bylo poznávání organismů, vypracování laboratorních úkolů a napsání testu. Náročné zadání nejlépe zvládli a umístili se v tomto pořadí:

v kategorii D (6. a 7. ročník): 1. Radim Zubek (7. A)

1. Markéta Hamplová (7. A)
  2. Bára Kotásková (7. A)
  3. Marek Boris (7. B)
  4. Tereza Míčková (6. B), Adam Skýpala (6. A)

v kategorii C (8. a 9. ročník): 1. Jaroslava Pavelková (8. A)

1. Nicole Uhrová (9. A)
  2. Magdaléna Klementová (9. A)
  3. Monika Ručková (9. A)
  4. Eliška Danková (7. A)

Všem jmenovaným blahopřejeme k úspěšnému zvládnutí školního kola biologické olympiády, všem účastníkům děkujeme za účast a přejeme mnoho úspěchů v dalších přírodopisných soutěžích.

Do okresního kola biologické olympiády, které se bude konat 10. 4. (kat. D) a 20. 4. 2018 (kat. C) ve Frýdku – Místku, postupují žáci na 1. – 3. místech, v případě nemoci je zastoupí žáci umístění na čtvrtých místech.

Dana Kuriplachová