ATLETICKÝ TROJBOJ – OKRESNÍ KOLO PRO 1. STUPEŇ

Ve čtvrtek 20. 6. 2024 se 10 našich nejlepších malých atletů vydalo s paní učitelkou Muroňovou na stadion TJ Slezan ve Frýdku – Místku. Zde proběhlo okresní kolo v atletickém trojboji a sešlo se tu celkem 12 škol z Frýdku-Místku a okolí.

Děti si zazávodily jako skuteční atleti. Běžely sprint na 50 m, skákaly do dálky do písku a házely kriketovým míčkem. Každý závodil s dětmi ze svého ročníku. Poté se vyhodnotil jejich výkon pořadím v disciplíně. Na závěr byli vyhodnoceni nejlepší závodníci v ročníku z děvčat a chlapců. Úplně nakonec vyhlásili pořadí škol, které získali sečtením umístění všech závodníků družstva.

Naše děti se ve velké konkurenci vůbec neztratily. Těmto se dařilo nejvíce a získaly 4 medailové pozice: Izabela Ruprechtová (5. A) – 2. místo, Václav Vochala (4. A) – 1. místo, Filip Klein (3. C) – 3. místo a Šimon Špok (1. A) – 3. místo.

Dále nás reprezentovali: Sabina Suszková (1. A), Lucie Dohnalová (2. A), Lukáš Marušák (2. A), Adéla Holčáková (3. C), Karolína Foldynová (4. A) a Vilém Vykoukal (5. B).

V součtu umístění získalo naše družstvo celkem 51 bodů, stejně jako 6. ZŠ z FM, ale ta měla více cennějších umístění a tak naše škola získala celkově 2. místo ze všech 12 škol a odvezli jsme si stříbrný pohár.

Děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci naší školy a za tento skvělý úspěch.