A OPĚT ÚSPĚCH VE SPORTU

Ve čtvrtek 4. dubna se naši kluci ze 7. až 9. tříd vydali do Frýdku -Místku na stadion Válcoven plechu, kde se zúčastnili turnaje v minifotbalu. Chlapci hráli okrskové kolo místecké skupiny a po remíze 0:0 s družstvem 4. ZŠ a následných výhrách nad Sedlištěmi 10:0 a 8. ZŠ 3:1 jsme obsadili ve skupině první místo a zajistili si tak postup do okresního kola, které se konalo hned za týden.

V okresním kole hraném ve čtvrtek 11. dubna se náš tým, který byl mírně oslaben některými chybějícími chlapci z devátého ročníku, utkal postupně s pěti dalšími soupeři, kteří taktéž vyhráli svá okrsková kola.

V prvním zápasu jsme porazili Brušperk 1:0, následoval ihned druhý zápas, kdy jsme smolně prohráli 1:0 s týmem z Frýdlantu. Chlapci bez odpočinku okamžitě naběhli na třetí zápas s pozdějším vítězem z 5. ZŠ a zde se již projevila únava našich borců a podlehli jednoznačně 5:0. Ani po tomto zápasu si neoddechli, a přestože měli v nohách již tři zápasy bez přestávky, kluci zabojovali a porazili 2:0 chlapce z Třince.

Až po čtyřech utkáních za sebou měli kluci chvíli odpočinku a po dvaceti minutách nastoupili k zápasu o konečné třetí místo. Bohužel zaspali úvod zápasu, kdy je tým z Jablunkova jednoznačně přehrál a nakonec podlehli vysoko 5:0. Kluci obsadili konečné 4. místo. Za bojovnost, hru fair play i své výkony si zaslouží jednoznačný dík. Kluci, děkujeme.

Naši školu alespoň v jednom z turnajů reprezentovali tito fotbalisté: Marek Šulc, Matyáš Ochman, Jiří Leščinský, Václav Koloničný, Ondřej Stříž, Tadeáš Chodura, Ondřej Pohludka, Marek Pokorný, Filip Čapčuch, Tomáš Velčovský, Robin Foldyna.