Vídeň 2017

„Grüss Got aus Wien !“ Zdravíme z Vídně
Celý úterní den jsme společně s žáky osmých a devátých tříd strávili v adventní Vídni, kde jsme se kochali známými památkami a procházeli se po všech možných adventích trzích.

Tentokrát jsme to pojali spíše zážitkově a také gastronomicky. Kromě pečených kaštanů a Kinderpuntsche žáci mohli vyzkoušet pravý Wiener Schnitzel (Vídeňský řízek), nebo Suppenbrot (polévku v chlebu). Kdo preferuje sladké chuťe dal přednost jedné ze slavných kaváren a pochutnal si třeba na Sacher Torte (Sachr dort).

Všichni jsme si domů zpět v batohu vezli spoustu nezapomenutelných zážitků, ale hlavně Mozartkugeln (Mozartovy koule) a někdo navíc třeba i rýmu. Všem žákům bych chěla poděkovat za dotvoření skvělé atmosféry a za bezproblémový průběhu akce.

Mgr. Adamová