Od housenky k motýlu

Naše školička se zapojila do projektu, kdy děti měly možnost pozorovat jednu z nejúžasnějších přírodních proměn hmyzí říše, od housenek až po překrásně barevné motýly. Motýlí housenky baboček bodlákových jsme získali z hmyzí farmy z Velké Británie. Děti ze třídy Včeliček dostaly housenky na pozorování domů- (dost jich ještě zůstalo na pozorování ve třídě). Po zakuklení je donesly zpět do MŠ. Také u Broučků měly děti možnost každý den zkoumat a pozorovat lupou jak housenka roste, jak se zakukluje. Děti ze třídy Motýlků tento projekt budou realizovat na jaře 2018.

Společně jsme si povídali o vývoji a životě motýlů, zpívali, tancovali, vymýšleli motýlí jména a na závěr jsme si připili na zdraví krásných motýlků.

Po skončení pozorování děti ze všech tříd MŠ motýly vypustily do přírody na naší školní zahradě.

Záměrem projektu bylo dětem přiblížit život motýlů – od housenky po dospělého motýla a uvědomit si jejich potřebu.

Článek vytvořila Bc. Jana Válková