TAJEMSTVÍ UKRYTÁ V ERBECH

Obě třídy sedmého ročníku zakusily dne 3. října 2017 atmosféru dávných dob a vydaly se spolu s hraběcím heroldem (vykladač a znalec erbů) do chladného podzemí frýdeckého zámku. Zde byli žáci seznámeni s pravidly tvorby šlechtických znaků a poté se pokusili sami vytvořit vlastní erb. Tento vzdělávací program vedený lektorem Mgr. et Bc. Markem Weissbrodem potvrdil důležitost heraldiky v rámci pomocných věd historických a především zájem dětí o pověsti, státní symboliku a historii obecně.

Druhá část exkurze se odehrávala již v nadzemních prostorech zámku, které žákům představila průvodkyně Mgr. Ivana Maloušková. Jak edukační program, tak prohlídka jedné z nejvýznamnějších frýdeckých památek přinesla mnoho nových a zajisté přínosných poznatků do hodin dějepisu, které budou dětem zase o něco bližší.