O sběrových akcích 2016/ 2017 a velké poděkování za spolupráci

V letošním školním roce jsme uspořádali opět tradiční sběr recyklovatelného odpadu ve dvou termínech. Žáci, rodiče i veřejnost měli možnost na Sběrném dvoře v Raškovicích odevzdat papír, elektroodpad a hliníková víčka a hliníkové plechovky od nápojů v podzimním a jarním sběru – díky ochotným žákům jsme odebírali nasbíraný materiál v pátek odpoledne i v sobotu dopoledne. Průběžně mohli žáci odevzdávat baterie a drobné elektrospotřebiče ve škole, dále papír na sběrném dvoře, kde nám stále ochotně pomáhají zaměstnanci obecních úřadů obcí Pražmo a Raškovice. V jarním sběru, do kterého je započteno vše odevzdané do 30. 4. 2017, bylo odebráno 8156,5 kg papíru (žáci obdrželi tradičních1,50 Kč za 1 kg), 5 televizorů nebo monitorů, 1 velký a 119 malých elektrospotřebičů, 8,6 kg hliníku. Baterie jsme pak sbírali ještě do 29. června.

sber_4_17_1 sber_4_17_2 sber_4_17_3 sber_4_17_4 sber_4_17_6 ster_4_17_5

Celkově jsme odevzdali k recyklaci ve školním roce 2016/2017 16165,3 kg papíru, 20 televizorů nebo monitorů, 6 velkých a 205 malých elektrospotřebičů, 20,25 kg hliníku, 5077 spočítaných baterií do elektrospotřebičů.

Společně jsme sběrem papíru zachránili 275 vzrostlých stromů, z nichž každý denně produkuje kyslík pro padesát lidí.

I v letošním školním roce byla odměněna snaha žáků sbírajících papír opět zájezdem v červnu věnovaným obcí Raškovice z výtěžku ze sběru recyklovatelného odpadu  – tentokrát 21. 6. do ZOO Ostrava. Zúčastnilo se jej 46 zájemců z celkového počtu 78 sbírajících žáků, jimž byla účast nabídnuta podle pořadí v odevzdaném množství papíru za celý školní rok. Jejich spokojenost a radost je poděkováním obecnímu úřadu za krásnou odměnu a rodičům za ochotu a pomoc při sbírání.

18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Děkujeme všem žákům a rodičům a jejich příbuzným a pracovníkům školy a občanům z okolních obcí, kteří pečlivě třídí odpady a odevzdávají je k recyklaci, děkujeme za spolupráci pracovníkům obcí Raškovice a Pražmo, kteří nám pomáhají s uskutečněním sběrových dnů. Děkujeme také panu Bohačíkovi, jež  v době své služby na sběrném dvoře nám při dubnovém sběru ochotně pomáhal, a také žákům 6.B a 8.B a bývalému žákovi Vojtěchovi Hlisnikovskému, kteří  věnovali svůj  volný čas pomoci při sběrové akci. Děkujeme Obecnímu úřadu Pražmo, který nám věnoval nasbíraný papír, získanou částku jsme použili na pořízení odměny (hry) pro nejaktivnější třídu  ve sběru baterií  – 1 .A . Děkujeme a blahopřejeme  všem.

Další sběrné dny naší školy se budou konat  pátek a sobotu 6. a 7. října 2017, těšíme se opět na spolupráci se žáky a rodiči i  veřejností, kterým není lhostejný stav našeho prostředí.

Sestavila   Mgr. Dana Kuriplahová