Historikovo a spisovatelovo řemeslo

O práci historika a spisovatele promluvil dne 23. května 2017 k žákům navštěvující literární seminář Mgr. Kamil Rodan, Ph.D., pracovník Slezského ústavu při Slezském zemském muzeu v Opavě. V průběhu besedy se speciální host pokusil o nastínění problematického historického výzkumu na příkladech z praktického života. Žáci také nahlédli do historických spisů, se kterými se lze setkat například v archivech.

Ve druhé části setkání představil Kamil Rodan svou nejnovější knihu s názvem Ženy s korunou mapující osudy žen evropské aristokracie v 19. a 20. století. Zároveň vylíčil náročnost postavení spisovatele v současné době. Neméně zajímavé byly informace o cestě k tomuto zvolenému tématu a samotné realizaci díla.

Pavel Březinský

KnihHi17-01 KnihHi17-02