ŠKOLNÍ RECITAČNÍ SOUTĚŽ ŽÁKŮ 1. STUPNĚ

Ve středu 24. 1. 2024 proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně. Po třídních kolech, které proběhly během měsíce ledna, se děti ve středu sešly v modrém salónku, aby si poslechly básně spolužáků. Porota, složená z přítomných učitelů, pak vybrala 3 nejlepší recitátory, kteří budou naši školu reprezentovat v okrskovém kole.

Druhá vyučovací hodina patřila našim prvňáčkům, kteří si tuto soutěž zkusili poprvé. Celkem 10 dětí nulté kategorie předneslo své básně. Na 3. místě se umístil Matěj Kačmařík (1. B), 2. místo získala Anežka Medová (1. B) a 1. místo patřilo Kristýnce Kubošové (1. A).

Další vyučovací hodinu se zde sešly děti 1. kategorie, tedy žáci 2. a 3. ročníku.  Vystoupilo 27 přednášejících. V této kategorii 3. místo získali Karolína Hanáková (3. C) a František Lemon (2. A), 2. místo obsadila Zuzka Kocichová (2. A) a zvítězila Nikola Janoušková (2. B).

Na závěr našeho recitačního dopoledne se setkali žáci 3. kategorie – žáci 4. a 5. tříd. Všichni jsme si poslechli opravdu moc hezké přednesy 16 dětí. Na 3. místě se umístila Alžběta Muroňová (4. B), 2. místo získala Anna Jurgová (5. B) a 1. místo vyhrála Kristýna Gavlasová (4. B).

Všem oceněným recitátorům budeme držet pěsti v dalším kole.😊

Markéta Muroňová