Děti z MŠ se seznamují s práci včelaře a veterinářek

Blíží se den maminek a my si v MŠ v tomto čase povídáme s dětmi o povoláních. Proto jsme pozvali rodiče, aby nám toto téma obohatili vyprávěním o své práci.

Beseda se včelařem

Pozvání přijal tatínek pan Bc. Josef Lekki – včelař. Pobesedoval s dětmi o životě včel, o jejich společenství. Dověděly se, jak to probíhá v úlu, čím se včelky živí, jaký je jejich vývoj a užitek a další zajímavosti ze života včel. Pan Lekki přinesl různé pomůcky, které využívají včelaři. Malí kamarádi si mohli vyzkoušet včelařský klobouk, dověděli se co je to dýmák. Prohlédli si i rámečky s plástvemi medu. Moc se nám líbila ochutnávka medu přímo z plástve. Povídání o včelkách nás inspirovalo k dalším aktivitám. Zahráli jsme si hru na „Včelky a květy“ se sáním sladké štávy brčkem z pohárků – květů, či jsme si vyzkoušeli krém na ruce s medem. Zhlédli jsme příběh „O človíčkovi“ – Jak mu neuletěly včely. Hodně zajímavého jsme se dověděli i z knih o skřítkovi Medovníčkovi, které si v MŠ čteme.

Beseda s veterinářkami

Maminky p. MVDr. Ivona Galušková a p. MVDr. Kateřina Stonišová přišly popovídat o práci veterinářky. Děti se seznámily s nemocemi či parazity zvířátek, jak je veterinář prohlíží, léčí, měří jim teplotu, očkuje je, odebírá jim krev či jim poslouchá stetoskopem srdíčko. Děti viděly jak se stříhají pejskům drápky. Byly i poučeny o chování zvířat ve volné přírodě. Maminky – veterinářky dokonce připravily dětem hádanky s obrázky – co může či nemůže pejsek konzumovat a hru „Na zvířecí rodinu“. Také zodpovídaly otázky k dané problematice.

Děti si těchto besed hodně užily a poučily se.

Děkujeme tatínkovi Olivera, maminkám – Prokůpka, Máje, Káje a Dominičky, že si udělali čas a přišli k nám do školky přiblížit svou práci či povolání.

054 056 058 059 060 062 064 068 069 071 088 089 090 097 101 109 110 20170509_101838 20170509_102132