PRAŽMOVSKÉ KNIHOVNICKÉ LEKCE – 7. B, 8. A

Paní Kateřina Janošíková z Obecní knihovny v Pražmě si pro žáky 7. B a 8. A připravila na pátek 24. listopadu 2023 zajímavé knihovnické besedy.

Žáci 7. B se věnovali žánru cestopisu, jeho vývoji i představitelům. Příjemným zpestřením byly ukázky z knihy „Mohu ochutnat?“, která spojuje zeměpisný atlas, kuchařku i turistického průvodce. Třída 8. A se zaměřila na detektivku a horor. V úvodu besedy paní knihovnice vymezila pojmy jako braková a hodnotná literatura. Poté žákům osvětlila žánrové rozdíly mezi detektivkou a kriminálkou. Došlo i na přiblížení znaků hororu a jeho autory, např. na amerického spisovatele Stephena Kinga. Lekce byla doplněna o průřez zásadních literárních děl středoškolského studia.