20. ROČNÍK RAŠKOVICKÉ POHORKY

20. ročník Raškovické pohorky se v sobotu 24. 6. 2023 i přes nepříznivé počasí nakonec konal. Do deště a mlhy se vydalo celkem 21 odvážných účastníků. Startovali jsme od 9.00 do 9.30 hodin tři trasy, první nejkratší na Prašivou, prostřední na Kotař, třetí trasa vedla na Morávku přes údolí Velké Lipové na Ropičku, Kotař a do cíle na Prašivé. Celkem na 8 stanovištích pomáhali obětaví žáci naší školy, monitorovali průchod účastníků, razítkovali účastnické listy a hlavně: vydrželi velmi náročné podmínky. Všem účastníkům i organizátorům patří obrovský dík, že se jubilejní ročník turistického pochodu pro současné i bývalé žáky, rodiče a veřejnost mohl uskutečnit.

Děkuji za vstřícnost pomoc a spolupráci našim bývalým kolegyním paním Stáni Černé, Heli Gabzdilové a Mirce Hopjákové, které tradičně pracovaly na startu, a žákům a žákyním na stanovištích  Johance Ozga a Dorce Skotnicové z 6. C, Lukáši Bilkovi, Káji Kurečkové a Vaškovi Kutějovi z 9. A a Amélii Bartoňové, Simči Carbolové, Jakubovi Gardošovi, Standovi Novotnému, Šimonovi Jurgovi,  Adamovi Stýskalovi a  Julči Vepřekové z 9. B. Také velice děkuji paní učitelce Petře Novotné za pomoc na trase vedoucí na Ropičku.

Přeji všem turistům a obdivovatelům naší krásné beskydské přírody hezké léto a mnoho šťastných a zajímavých zážitků.

Za organizátory Raškovické POHORKY Dana Kuriplachová