EXKURZE PIVOVAR RADEGAST – 9. A

Ve čtvrtek 8. 6. 2023 se třída 9. A vydala pěšky od školy v Raškovicích na exkurzi do nošovického pivovaru Radegast.

V návštěvnickém centru na nás čekala usměvavá průvodkyně, která žákům nejprve pustila krátký film, jenž je seznámil s lokalitou umístění a stručnou historií pivovaru. Poté jsme si v návštěvnickém centru prohlédli několik fotografií a vyslechli stručný výklad týkající se historie a samotného procesu vaření piva.

Následně jsme se vydali na prohlídkovou trasu pivovaru. Navštívili jsme výrobní část provozu, varnu a místo, kde pivo zraje. Seznámili jsme se postupně se všemi fázemi vaření piva a v neposlední řadě jsme navštívili stáčecí linky, které byly k radosti nás všech zrovna v plném provozu. Na konci prohlídky jsme se také podívali do zcela nového a moderního centrálního skladu, jenž obsluhuje 16 plně mechanizovaných pojízdných strojů.

Daniela Beloritová