Kybernetická bezpečnost pro žáky 9.ročníku

V pondělí 27.3.2023 se žáci 9.ročníku účastnili preventivní lekce na téma Kybernetická bezpečnost. Lekci jim připravili příslušníci Policie ČR z obvodního oddělení v Nošovicích. Obsahem lekce byly způsoby zneužití dětí i dospělých ve virtuálním světě – od kybergroomongu, sextingu po phishingové praktiky. Policisté upozorňovali žáky na rizika spojená se sdílením osobních, intimních materiálů, na rizika spojená s platbami, falešnými zprávami, podvodnými virtuálními stránkami. Vše doplnili  reálnými  příběhy z praxe, na kterých ilustrovali podvody, zneužívání. Se žáky prodiskutovali také možnosti ochrany, jak nenaletět podvodníkům, jak se bránit agresorům, kde a co nahlásit. Za podnětnou, zajímavou a poučnou lekci děkují žáci 9.ročníku.