VELIKONOCE V KOSTELE

O tom jaký je původ a historie velikonočních svátků si v pátek 7. dubna 2017 vyslechli žáci 9. B z úst faráře Mgr. Mirosława Edwarda Jesela v prostoru kostela sv. Jana Nepomuckého v Pražmě. První část návštěvy pražmovského chrámu se týkala vymezení rozdílu mezi křesťanským a židovským pojetím Velikonoc (Pesachu) a přehledu velikonočních svátků od Květné neděle po Pondělí velikonoční. Děti měly také pomocí pracovních listů samy vypočítat datum Velikonoc, což se jim také povedlo.

Po přednášce se konala ukázka liturgických předmětů, prohlídka kostela včetně výstupu na kůr i poslechu hry na varhany. Žáci si tak připomněli, jaké byly a jsou tradice a zvyky o svátcích jara. Zároveň nahlédli do oblasti základů evropského myšlení a její kultury.

Pavel Březinský

VelKost17-01 VelKost17-02 VelKost17-03