MASOPUSTNÍ DĚJEPIS – 7. A, 7. C

Ve středeční hodině dějepisu dne 22. února 2023 jsme si se žáky 7. A, 7. C připomněli období a svátek Masopustu.

Hodina byla zahájena diskuzí o tom, co děti o Masopustu ví, jak se slaví a jaký je jeho význam. Posléze měly děti k dispozici pracovní list zaměřený na práci s chybou či základní pojmy spojené s Masopustem. Posledním cvičením byly kontrolní otázky, na které mohly odpovědět po zhlédnutí krátkého dokumentu.

V poslední části dějepisu proběhla soutěž o nejlepší masopustní masku. Žáci vytvářeli škrabošky ve skupinách a ta nejlepší byla odměněna sladkostí. Nakonec došlo i na typické masopustní pečivo – vdolky, jež pro děti připravila a usmažila vedoucí školní jídelny paní Jaroslava Danková, za což jí velmi děkujeme! 😊