NÁBOJ JUNIOR

Soutěž NÁBOJ Junior je mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž čtyřčlenných družstev žáků 2. stupně. Tento rok se koná v Belgii, ČR, Francii, Nizozemí, Chorvatsku, Polsku, Slovensku a Španělsku.

Naše družstvo bylo zaregistrováno do Frýdlantu nad Ostravicí spolu s 11 družstvy z gymnázií, SPŠ z Frýdlantu nad Ostravicí a Frýdku-Místku a Frenštátu pod Radhoštěm a 16 družstvy z okolních základních škol. Naše družstvo ve složení Roman Koloničný z 9. A, Patrik Namyslo a Simona Carbolová z 9. B a Alena Carbolová ze 7. A vysoutěžili krásné 8. místo v náročné konkurenci gymnázií a průmyslovek.

Diplom žákům udělilo Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Soutěžícím gratulujeme!

Jana Šamánková